Pokaż wg. kryteriów:
Najczęściej kupowane
- » Jak uzyskać dobrą jakość dźwięku rejestrowanego w naszych urządzeniach IP?
- » Co to są kamery megapikselowe hemisferyczne?
- » Jakie są zasady podłączania kamer IP do rejestratorów GeoVision od wersji 8.4?
- » Jak licencjonowane są połączenia do kamer IP w rejestratorze sieciowym?
- » Jakie typy rejestratorów występują w systemie GeoVision?
- » W jaki sposób układać okna aplikacji rejestrującej firmy GeoVision na wielu monitorach?
Newsletter
Będziesz na bieżąco z najlepszymi ofertami z naszego sklepu!Pomoc techniczna
W jaki sposób rejestratory GV inteligentnie analizują obraz z kamer?
System Geovision został wyposażony w szereg funkcji, których zadaniem jest inteligentna analiza obrazu w celu m.in. zwiększenia skuteczności detekcji ruchu, zmniejszenia liczby fałszywych alarmów i rozmiaru nagrań, śledzenie, indeksowanie, monitorowanie i zliczanie obiektów, uzyskiwanie szczegółów i poprawianie jakości zobrazowania.
Zaawansowana detekcja ruchu – funkcja umożliwiająca zdefiniowanie wielu nieregularnych obszarów o różnych poziomach czułości detekcji ruchu, głównie w celu zmniejszenia liczby fałszywych alarmów spowodowanych niewłaściwą detekcją ruchu.
Redukcja i filtry szumów – funkcja zmniejszająca rozmiary nagrań i poprawianie ich jakości poprzez usuwanie i ignorowanie szumu w obrazie i dźwięku.
Tolerancja na szum w detekcji ruchu – funkcja wykrywania szumu na obrazie w celu zmniejszenia liczby fałszywych alarmów spowodowanych niewłaściwą detekcją ruchu.
Usuwanie mgły – funkcja umożliwiająca uzyskiwanie na żywo lokalnie i poprzez sieć szczegółów obrazu zawierającego mgłę, opady deszczu, śniegu lub dym.
Stabilizacja obrazu – funkcja redukująca efekty wstrząsów kamery na żywo lokalnie i poprzez sieć.
Wykrywanie twarzy – funkcja umożliwiająca wykrywanie ludzi na obrazie z kamery i zapisywanie zdjęć ich twarzy w indeksie monitorowanych obiektów.
Wykrywanie kradzieży obiektów – funkcja alarmowa służąca do powiadamiania lub automatycznego reagowania na zniknięcie obiektów zaznaczonych na obrazie.
Wykrywanie pozostawionych obiektów – funkcja alarmowa służąca do powiadamiania lub automatycznego reagowania po pojawieniu się nieznanego obiektu.
Wykrywanie intruzów – funkcja alarmowa służąca do powiadamiania lub automatycznego reagowania po pojawieniu się osoby w zdefiniowanym obszarze obrazu.
Maska prywatności – funkcja umożliwiająca ukrywanie fragmentów obrazu i blokowanie hasłem dostępu do nich.
Wykrywanie manipulowania kamerą – funkcja wykrywająca sabotaż polegający na zasłonięciu/zamalowaniu obiektywu lub zmianę kierunku ustawienia kamery.
Zliczanie obiektów i ludzi – funkcja umożliwiająca zliczanie poruszających się dowolnych obiektów o określonym rozmiarze, oraz zliczanie ludzi stosując widok z boku, lub bardziej skuteczne zliczanie ludzi stosując widok z góry (np. nad przejściem w hipermarkecie).
Picture-In-Picture (PIP) – funkcja opracowana z myślą o wykorzystaniu w systemach nadzoru kamer megapikselowych, umożliwiająca analizowanie w podglądzie lokalnym i sieciowym fragmentu obrazu w cyfrowym zbliżeniu.
Picture-And-Picture (PAP) – j.w., funkcja umożliwiająca jednoczesny podgląd lokalny i sieciowy kilku fragmentów obrazu.
Widok panoramiczny – funkcja umożliwiająca złączenie widoku z kilku kamer w jednym dużym widoku.
Wizualne PTZ – funkcja umożliwiająca sterowanie kamerami PTZ poprzez zaznaczanie obiektów na obrazie z kamery (np. zaznaczenie głowy człowieka na obrazie trybuny stadionowej przywoła natychmiastowe zbliżenie jego twarzy).
Wizualna automatyka – funkcja umożliwiająca sterowanie urządzeniami wejścia/wyjścia poprzez klikanie ich na obrazie z kamery (np. kliknięcie szlabanu spowoduje jego podniesienie).