Pokaż wg. kryteriów:
Najczęściej kupowane
- » Jak uzyskać dobrą jakość dźwięku rejestrowanego w naszych urządzeniach IP?
- » Co to są kamery megapikselowe hemisferyczne?
- » Jakie są zasady podłączania kamer IP do rejestratorów GeoVision od wersji 8.4?
- » Jak licencjonowane są połączenia do kamer IP w rejestratorze sieciowym?
- » Jakie typy rejestratorów występują w systemie GeoVision?
- » W jaki sposób układać okna aplikacji rejestrującej firmy GeoVision na wielu monitorach?
Newsletter
Będziesz na bieżąco z najlepszymi ofertami z naszego sklepu!Pomoc techniczna
Jak uzyskać dobrą jakość dźwięku rejestrowanego w naszych urządzeniach IP?
W kamerach i wideoserwerach z serii GV i PV wejścia audio nie są standardowe w znaczeniu elektrycznym, aczkolwiek można doszukać się pewnej prawidłowości. Zwykle w kamerach wejścia audio mają charakter "mikrofonowy", przy czym należy przez to rozumieć, że są to typowe wejścia dla mikrofonów elektretowych (napięcie DC=3,3V, impedancja 1k5 do 2k2), nie zaś dynamicznych!
Problem jest jednak bardziej złożony, bowiem wejścia nie mają jednolitego, standardowego poziomu wejściowego i zachowują się bardzo różnie w zależności od typu mikrofonu. W tej sytuacji zrobiliśmy badania i zaprojektowaliśmy urządzenia, które stanowią rozwiązanie opisanego tu problemu.
Moduły z serii PV-AUDIO eliminują brak dopasowania mikrofonów z torami audio oraz pozwalają na przesył sygnałów na dużo większe odległości, niż w przypadku użycia samych mikrofonów. Użycie mikrofonów z wbudowanym wzmacniaczem eliminuje tylko część problemów opisanych powyżej.
Uzyskanie dobrej jakości dźwięku wymaga zastosowania konkretnego typu mikrofonu z wbudowanym wzmacniaczem wyposażonym w ARW (np. SM-8/R) oraz doposażenia go modułem PV-AUDIO w odpowiedniej wersji.
Powszechnie dostępne wzmacniacze mają co prawda regulację poziomu wyjściowego, ale nawet w skrajnej pozycji regulatora poziom wyjściowy jest zbyt wysoki dla wejść "mikrofonowych". Moduły z serii PV-AUDIO pozwalają na regulację poziomu sygnału audio w szerokich granicach z zachowaniem niskiej impedancji wyjściowej, zapewniając współpracę z dowolnymi kamerami i wideoserwerami.
Moduły PV-AUDIO należy stosować po stronie odbiorczej, czyli przy urządzeniu końcowym. Ponieważ w niektórych obiektach lub samochodach należy liczyć się z zakłóceniami na przewodzie masy, wobec czego w przypadku ich wystąpienia, zalecamy użycie droższego modułu PV-AUDIO-TRAFO, separującego galwanicznie końce toru przesyłowego.