Pokaż wg. kryteriów:
Najczęściej kupowane
- » Jak uzyskać dobrą jakość dźwięku rejestrowanego w naszych urządzeniach IP?
- » Co to są kamery megapikselowe hemisferyczne?
- » Jakie są zasady podłączania kamer IP do rejestratorów GeoVision od wersji 8.4?
- » Jak licencjonowane są połączenia do kamer IP w rejestratorze sieciowym?
- » Jakie typy rejestratorów występują w systemie GeoVision?
- » W jaki sposób układać okna aplikacji rejestrującej firmy GeoVision na wielu monitorach?
Newsletter
Będziesz na bieżąco z najlepszymi ofertami z naszego sklepu!Pomoc techniczna
Co to jest matryca IP (ściana TV) w systemie Geovision?
Pojawienie się serwera GV-Control Center umożliwiło użytkownikom systemów Geovision podłączanie się przez sieć IP do rejestratorów, aby generować z nich matryce obrazów na 4 monitorach (co przy max 96 kamer na monitor dawało obsługę blisko 400 kamer), odtwarzać nagrania i sprawować nad nimi pełną kontrolę (zdalny pulpit).
W małych i średnich instalacjach Control Center nadal sprawuje się bardzo dobrze, choć wymaga komputera o sporej mocy obliczeniowej. W dużych instalacjach szybko okazało się jednak, że 4 monitory to za mało, aby realizować podgląd setek kamer w jednym centrum monitoringu. Ponadto, pobieranie tak dużej liczby strumieni IP z rejestratorów i wyświetlanie ich w paru matrycach wizyjnych wymaga od serwera Control Center potężnej mocy obliczeniowej. Dlatego jedną z głównych zmian wprowadzonych w Control Center od wersji 8.2 było zoptymalizowanie jego działania w celu zmniejszenia wymagań na moc obliczeniową.
Dla potrzeb dużych instalacji w wersji 8.2 systemu opracowano w serwerze Control Center funkcję budowania potężnej matrycy wizyjnej IP (tzw. "ścianę TV", ang. "TV wall") składającej się z wielu monitorów, które są podłączone typowo: kablem VGA lub DVI, do komputerów pomocniczych. Komputery pomocnicze służą wyłącznie jako platformy sprzętowe do wyświetlania matryc wizyjnych i nie można na nich wykonywać innych zadań. Każdy z tych komputerów może mieć podłączone od 1 do 4 monitorów. Każdy z tych monitorów może mieć przypisaną tylko jedną grupę kamer (max 96 kamer) zdefiniowaną na serwerze Control Center. Po przypisaniu, grupa kamer jest wyświetlana na tym monitorze na stałe w formie matrycy wizyjnej.
Dzięki takiemu rozwiązaniu ominięto problem ograniczenia liczby monitorów podłączonych do serwera Control Center, a moc obliczeniowa potrzebna do przetwarzania tak potężnej liczby strumieni obrazów IP jest rozkładana na wiele komputerów.
Matryca IP może składać się z 36 monitorów (9 komputerów po 4 monitory każdy), a zatem w maksymalnej konfiguracji matryca IP może wyświetlać 3840 kamer (36 monitorów sieciowych + 4 monitory lokalne Control Center = 40 monitorów x 96 kamer/monitor).